компаніяновининаші об'єктистаттіконтактибібліотека
КондиціонериОчищувачі повітряВентиляціяОсушення басейнівПрофесійне обладнання для ресторанів та барів

контакти

адреса88018,
Ужгород,
Проспект Свободи, 1
телефони8 (0312) 61 59 80
8 (0312) 61 92 21
e-mail

Корисні статті → Кондиціонери

РОЗРАХУНОК ПОТУЖНОСТІ КОНДИЦІОНЕРА


Вибір достатньої потужності кондиціонера залежить від багатьох факторів - об'єму приміщення, кількості людей що постійно знаходяться в ньому, його специфіки (квартира, офіс, ресторан і т.д.), від наявності тепловиділяючої техніки (комп'ютери, принтери, копіювальна техніка, холодильники, телевізори, освітлення та ін.), від орієнтації вікон, матеріалу віконних рам, поверху офісу чи квартири (останній поверх вимагає збільшення потужності)... Для якісної підтримки клімату в приміщенні кондиціонер повинен поглинути усі існуючі надлишки тепла в найспекотніший день.
Для вибору кондиціонера необхідно розрахувати сумарні надлишки тепла, які складаються з тепла від сонячної радіації, штучного освітлення, людей, устаткування, оргтехніки і т.д. Існують спеціальні методики для цих розрахунків і фахівці нашої фірми зроблять усе це безкоштовно. Помітимо тільки, що 1 Квт потужності кондиціонера вистачає приблизно на 10м2 площі приміщення при висоті стелі 2,7 м.
Потужність, яку споживає кондиціонер від електромережі, становить, приблизно, 1/3 від потужності охолодження чи нагрівання. При цьому ККД становить 250 - 300%, тобто на 1 Квт спожитої електроенергії припадає 2,5 -- 3 Квт холоду/тепла, що виділяється в приміщенні.
Існують моделі, що можуть тільки прохолоджувати повітря і моделі з можливістю, також, нагрівання повітря.
Використання більш потужних пристроїв знижує загальні витрати. Так, витрати на купівлю і монтаж одного потужного кондиціонера, здатного обслуговувати, скажімо, 60 м2 площі, обійдуться в 1,6-1,9 разів менше, ніж на три кондиціонери, що обслуговують три кімнати по 20м2. Пам'ятайте, що для правильного підбору устаткування і вибору місця його встановлення, менеджер - проектувальник зобов'язаний відвідати приміщення, яке Ви плануєте кондиціонувати.

МЕТОДИКА РОЗРАХУНКУ ПОТУЖНОСТІ КОНДИЦІОНЕРА

Тут наведений розрахунок для приблизного визначення необхідної потужності кондиціонера:

Визначаємо загальну кількість надлишкового тепла в приміщенні -Qзаг :
1. Кількість надлишкового тепла Q1 приміщення в залежності від його об'єму , розраховується по формулі:
Q1=S x h x q ,
де: S- площа приміщення (м2),
h - висота приміщення(м),
q - коефіцієнт, що дорівнює : 30 - якщо немає сонця в приміщенні, 35 - середнє значення, 40 - якщо вікна розташовані на сонячній стороні.
2. Підраховуємо надлишкове тепло Q2 від оргтехніки, що знаходиться в приміщенні: середньо береться 300 Вт на 1 комп'ютер, або приблизно 30% від сумарної потужності споживання усього обладнання.
3. Надлишкове тепло Q3 від людей, що знаходяться в приміщенні:
1 людина - 100Вт (для офісних приміщень),100-З00Вт (для приміщень, де люди займаються фізичною працею).

Qзаг =Q1+Q2+Q3
Досвід показує, що типових проектів не існує, тобто в кожному окремому випадку доводиться прораховувати багато варіантів, перш ніж буде знайдене єдино правильне вирішення. Для точного розрахунку рекомендуємо звернутися в наш офіс чи вислати заявку по факсу або E-mail.

Партнери

UpLAB
КОМПАНІЯ ЛІКОНД
компаніяновининаші об'єктистаттіконтактибібліотека
КондиціонериОчищувачі повітряВентиляціяОсушення басейнівПрофесійне обладнання для ресторанів та барів